Medeor Clinics - Ortopedie Ostrov
pooperační lůžkové oddělení: 353 364 136
ortopedické ambulance: zobrazit kontakty
orto-centrum@seznam.cz
U Nemocnice 1161, 363 01 Ostrov, ČR

Informace pro pacienty před operací

Jednodenní artroskopie v Ostrově

Co si vzít k operaci:

 • interní předoperační vyšetření, které nesmí být starší více než 2 týdny (zajistí Vám ho Váš praktický lékař)
 • !! pokud se Vám objevily opary, informujte prosím svého ošetřujícího ortopeda !!
 • před operací je nutné vysadit některé léky (např. perorální antidiabetika - o vysazení se poraďte se svým ošetřujícím lékařem)
 • laboratorní výsledky
 • průkazku pojištěnce, občanský průkaz
 • poslední zprávu od doporučujícího lékaře, popřípadě jiné nálezy
 • potvrzení o pracovní neschopnosti - pokud máte - v případě potřeby  vystavíme během hospitalizace
 • malá svačina na pooperační období s sebou (pacient má objednané až večerní jídlo)+pití
 • léky - vzhledem k tomu, že nemocnice nemusí mít v den Vašeho nástupu k dispozici spektrum léků, které užíváte, doporučujeme si je vzít s sebou
 • hygienické potřeby
 • oblečení k pobytu (pyžamo, župan), přezůvky
 • berle, ortézu (pokud máte)
 • RTG snímky (pokud máte u sebe)
 • USB flash disk - pokud chcete fotky z operace
 • prosíme o oholení operovaného kloubu 1 den před operací
 • šperky a cennosti nechte prosím doma
 • na pití po operaci  je vhodá minerální neperlivá voda
 • dítě ( do 18let ) musí být v doprovodu rodičů ( u prarodičů musí být plná moc )

Nadstandardní služby:

 • Samostatný pokoj- máte-li zájem o nadstandardní pokoj, domluvte si prosím rezervaci na chirurgickém oddělení B ostrovské nemocnice. Tel. 353 364 136 (kapacita:2)
 • cena 850 Kč/den
 • sálové kalhoty - 200,-Kč (z hygienických důvodů musí být pacient na sále svlečený- po domluvě se sestrou lze operaci provézt v zakoupených sálových kalhotech)

Viscoseal injekce - pomoc v rekonvalescenci po artroskopii. Aplikuje se na sále ihned po operaci. Cena 2476,- Kč

Profi Fyto+Enzym - podpora regenerace po operacích: Cena :790,- Kč (slevový kod 14020)

Průběh hospitalizace:

Nástup k operaci je ráno v 6:30 hod na chirurgickém oddělení ostrovské nemocnice (3. patro).

V den operace se již od půlnoci nesmí nic jíst, pít ani kouřit. Před výkonem s Vámi promluví a vyšetří Vás operatér, který bude zákrok provádět.

Před operací je potřeba vyplnit souhlas s operací a anestezii. V rámci urychlení a si formuláře můžete vytisknout a předem v klidu vyplnit. Po operaci se ke snížení pooperačních bolestí podávají léky v injekční, tabletové či čípkové formě. K zajištění prevence trombózy je podáván nízkomolekulární heparin (Zibor) a dolní končetiny jsou bandážovány elastickými punčochami nebo obinadly. Ve většině případů je 6 hodin po operaci v operovaném kloubu ponechán odsavný drén, aby nedocházelo k retenci tekutiny v kloubu.

Při propuštění následuje převaz operační rány, odstranění drénu, vydání hospitalizační zprávy a propuštění do domácí péče. V některých případech je možnost přeložení na RHB oddělení k doléčení. Po operaci je zákaz řízení motorových vozidel, proto je nutné si zařídit odvoz.

Pooperační režim:

Po propuštění je vhodné maximální šetření a klidový režim. U operací kolen je povolen plný nášlap na operovanou končetinu, ale při bolestech je lépe operovanou končetinu odlehčovat pomocí berlí. Cvičení spočívá v narovnání a ohýbání kolena a procvičování hlezna. K prevenci vzniku trombózy je doporučeno pokračovat v injekčním podávání nízkomolekulárního heparinu, proto při propuštění klient obdrží recept na lék v injekční formě, který si dle instruktáže sester na oddělení aplikuje do podkoží vždy jedenkrát denně po dobu 5 dnů. Dále je důležité koleno polohovat, bandážovat a ledovat. Ke snížení rizika infekce se nedoporučuje obvaz snímat a operační rána by neměla přijít do styku s vodou. V případě prosáknutí obvazu je možné jej v čistotě vyměnit. Mírně zvýšená teplota patří k běžnému pooperačnímu průběhu. Při teplotě nad 38 °C je lépe užít lék snižující teplotu (např. Paralen - pokud na něj nejste alergičtí). Bolesti je vhodné tlumit analgetiky a ledováním. (například /pokud není alergie/ Paralen 500mg - 2 tbl. po 6 hodinách v kombinaci s Dolmina 50 mg - 1 tbl. po 12 hodinách). Při obtížích (výrazné bolesti, přetrvávající teploty nad 38 °C, masivní prosakování obvazu či jiné komplikace) je lépe ihned navštívit svého doporučujícího či praktického lékaře. Kontrola, převaz a vynětí stehů následuje přibližně 5-10 dní po operaci u operatéra nebo u doporučujícího lékaře.

 

Pooperační kontrola:

Dle instrukcí ve Vaší propouštěcí zprávě. V akutních případech je možné navštívit spolupracující lékaře. (viz. sekce lékaři)
O víkendu je akutní péče poskytnuta na ortopedické či chirurgické ambulanci v Nemocnici Sokolov.

 

Anestézie:

Většinu operací provádíme v celkové anestezii. V rámci urychlení administrativy je možné informovaný souhlas s provedením anestézie předem přečíst a vyplnit. Ke stažení zde. Případné dotazy Vám pře operací zodpoví operatér či anesteziolog před operací.

 

Objednání k operaci:

Pokud Vám byla doporučena operace ošetřujícím specialistou (ortoped, chirurg, traumatolog, RHB lékař) a máte-li zájem o provedení výkonu na našem pracovišti, můžete si domluvit vhodný termín.
email: orto-centrum@seznam.cz

 

Pooperační rehabilitace:

 

Úzce spolupracujeme s privátním rehabilitačním zařízením Medeor KV v Karlových Varech.   

(Zařízení není smluvním partnerem zdravotních pojišťoven)

 

Formuláře- informovaný souhlas 

Přehled formulářů ke stažení naleznete ZDE.